Unit Agro - продажа гербицидов, фунгицидов, инсектицидов

Вы здесь: Главная
Среда, 12 Дек 2018

Влияние защитных мероприятий на продуктивность озимых

3.1

Вплив ранньовесняних захисних заходів на продуктивність озимих

Захист посіву навіть в складних економічних умовах залишається обов'язковим елементом технології обробітку колосових. Зараз необхідно зважене планування виробництва, спрямоване в першу чергу не на зниження витрат, а на збільшення рентабельності, що можливо тільки в разі грамотного підходу до складання системи захисту.

Обробки фунгіцидами відносять до оперативним заходам і, як правило, проводять за наявності симптомів розвитку захворювань, при цьому найважливішим моментом у постановці діагнозу є визначення характеру захворювання. Часто відбувається наступне: бачимо симптоми, застосовуємо фунгіцид, не отримуємо економічної ефективності. Симптоматика, характерна для грибних захворювань колосових, часто може бути викликана неінфекційними причинами (ураження вірусами, нестача окремих елементів живлення, вплив різких коливань температури, стресовий стан посіву та ін.) У такому випадку ефективність фунгіцидної обробки, як розумієте, не приведе до бажаного результату. Тут дуже важлива правильна постановка діагнозу, яка значною мірою визначає економічну ефективність прийому.

Звідси виникає питання, який і повинен задати грамотний споживач ЗЗР: проти чого працюємо? Якщо ні конкретної відповіді на це питання, ця інформація для вас.

Для визначення терміну фунгіцидних обробок необхідно проводити фітосанітарний моніторинг, і в першу чергу на посівах, де найбільш вірогідна поява основних хвороб: найбільш чутливих сортів ранніх строків сівби, розміщених по таким попереднім культурам, як зернові, кукурудза на зерно, горох або багаторічні трави, а також поля з високою дозою внесеного азоту.

Зернові

3.2

Більшість збудників плямистостей злакових, таких як септоріоз, піренофороз, гельмінтоспоріоз, а також збудник борошнистої роси спочатку заражають нижнє листя. Завдання захисту полягає в тому, щоб ні в якому разі не допустити поширення хвороб на флаговий лист. Вклад в урожай верхніх трьох листків у колосових культур становить близько 75-80%, тому важливо зберегти верхні яруси листя вільними від хвороб. При ураженні 5% поверхні третього листа і сприятливому для розвитку захворювань прогнозі погоди втрати сягають 4-5 ц / га при рівні врожайності 60 ц / га.

Як правило, розвиток листових захворювань починається з розвинених або перерослих посівів по багатих попередникам і при надлишку ґрунтового азоту. Саме з таких полів необхідно починати фітосанітарний моніторинг посівів, щоб не упустити оптимальний термін обробки.

Схема застосування фунгіцидів на продовольчих колосових культурах:

перша обробка: кінець кущення - початок виходу в трубку, Амістар ЕКСТРА (0,5-0,7 л / га) або Амістар ТРІО (0,8-1,0 л / га);

друга обробка: прапор-лист - колосіння, АЛЬТО СУПЕР (0,4-0,5 л / га).

Зрушення терміну застосування Амістар ЕКСТРА і АЛЬТО СУПЕР / Амістар ТРІО може бути обґрунтований швидкістю розвитку захворювання і погодними умовами. Тут фази застосування показані орієнтовно: кінцевою складовою є швидкість наростання інфекції та тип збудника. Так, для листостеблових плямистостей пшениці за умови поширення листових захворювань в полі більш 40% і розвитку більш 5% на третьому зверху аркуші (а такі ситуації характеризуються як епіфітотійного), обробка фунгіцидом проводиться негайно незалежно від фази.

Для гельмінтоспоріозно плямистостей на ячмені, а також іржавинних захворювань фунгіцидні обробки необхідно проводити при появі перших симптомів хвороб.

Застосування Амістар ЕКСТРА (0,5-0,7 л / га) або Амістар ТРІО (0,8-1,0 л / га) у першу обробку (кінець кущення - поява прапорцевого листа) вирішить наступні завдання:

збільшить засвоєння азотних підживлень, внесених в кущіння - початок виходу в трубку;

завдяки фізіологічній дії підготує рослини до можливих стресових умов (повернення холодів, посуха);

збереже продуктивний стеблестой і кількість закладених колосків у колосі;

захистить рослини від прикореневих гнилей і блокує інфекцію, накопичену з осені (септоріоз, борошниста роса), та перешкоджатиме її поширенню у верхні яруси листя. Актуально для посівів з ранніми термінами сівби, загущених посівів.

Зернові.

Обробка  АЛЬТО СУПЕР (0,5 л / га) в колосіння захистить листя і колос від хвороб (бура іржа, септоріоз, септоріоз колоса, чернь колоса).

Максимальну ефективність Амістар ЕКСТРА і Амістар ТРІО показують при профілактичному застосуванні в цілях захисту сформованого листового апарату від поразки грибними патогенами. Препарати вельми дощестійкі: опади вже через півгодини після обробки не знижують його ефективності. Амістар ЕКСТРА і Амістар ТРІО також доцільно використовувати там, де спостерігається зниження ефективності тріазольних фунгіцидів, обумовлене виникненням рас і штамів грибів, резистентних до найбільш часто вживаним триазолам. У першу чергу це відноситься до плямистостей листя, що викликається Септор, піренофорой і Альтернарія. Оптимальне поєднання діючих речовин з різних хімічних класів і оригінальна формуляція дозволяють Амістар ЕКСТРА і Амістар ТРІО швидко і ефективно контролювати повний спектр хвороб, а також реалізувати генетичний потенціал сорту.

Численними дослідженнями і виробничими випробуваннями доведено, що Амістар ЕКСТРА і Амістар ТРІО крім фунгіцидної володіють ще і фізіологічним дією на рослини. Дані продукти сприяють більш ефективному засвоєнню азоту з ґрунту та оптимізації використання азотних добрив, в результаті чого підвищується врожайність. Щоб отримати високий врожай, необхідно внести достатню кількість азоту. У кущіння йде утворення і закладка колоса, необхідно забезпечити рослині максимальне споживання азоту до цієї фази. У цей момент іде формування 80% вегетативної маси і колоса, тому застосування Амістар ЕКСТРА і Амістар ТРІО в ці фази найбільш доцільно.

Завдяки фізіологічній дії, застосування Амістар ЕКСТРА і Амістар ТРІО економічно вигідно навіть в умовах низького розвитку захворювань. Амістар ЕКСТРА і Амістар ТРІО володіють також антистресової активністю, яка полягає в активізації імунних процесів, звільнення рослини від витрат енергії на боротьбу з патогенами, збільшуючи тим самим врожайність і якість зерна. Розвиток листових плямистостей  Амістар ЕКСТРА і Амістар ТРІО стримують в середньому протягом 25-35 днів, колосових - до 45 днів.

На додаток до контролю листових грибних захворювань, Амістар ЕКСТРА і Амістар ТРІО володіють перевагами по відношенню до триазолам: ефективна профілактика прикореневих гнилей при обробці на початку виходу в трубку і впевнений контроль «черні колоса» (альтернаріоз, гельмінтоспоріоз) при обробці в колосіння - цвітіння.

Амістар ЕКСТРА і Амістар ТРІО володіють перевагами по відношенню до більшості інших препаратів класу стробілуринів:

висока трансламінарну активність, яка обумовлює повний захист листового апарату;

здатність пересуватися знизу вгору, що забезпечує захист нового приросту або верхнього ярусу листя;

здатність вдруге поглинатися корінням і перерозподілятися по рослині в разі потрапляння в ґрунт;

вплив на неінфекційні плямистості на ячмені.

При розрахунку норм витрати препарату на гектар необхідно враховувати погодні умови і запас інфекції: волога і прохолодна погода, а також сильне ураження нижнього ярусу листя обумовлюють вибір максимально зареєстрованої норми витрати. Рішення про зниження норми витрати фунгіциду може бути прийняте тільки у разі обробок баковими сумішами двох і більше препаратів, інакше ми практично «виростимо» стійкі раси патогенів, що стане важкою проблемою в недалекому майбутньому.

Багато сільгоспвиробників вважають, що чим менше витрат на вирощування зернових, тим більше вигода і краще результат. На жаль, практика показує, що економія на фунгіцидах, на якості продукту обертається втратами вигоди і збільшенням собівартості одержуваного зерна.

Таким чином, практика показує, що низька ефективність препаратів призводить не тільки до збереження інфекції, а й до втрат врожаю, що не скомпенсованих застосуванням фунгіцидів.