Unit Agro - продажа гербицидов, фунгицидов, инсектицидов

Вы здесь: Главная
Среда, 12 Дек 2018

Использование гербицидов на озимых зерновых

Застосовування гербіцидів на озимих зернових

Кожній сільськогосподарської культурі характерна певна група однорічних бур'янів. Якщо для культур, що висіваються навесні характерні ярові бур'яни, то для культур, що висіваються восени, головними конкурентами в середовищі бур'янів (поряд з багаторічними корнеотприсковимі бур'янами) є група зимуючих бур'янів. У зв'язку з тим, що останнім часом переважають теплі зими, шкодочинність даної групи бур'янів весь час зростає.

4.1

Сходячи в той же час, що і рослини озимих зернових, сміттєві рослини починають шкодити в найбільш уразливий для культури період - від сходів до кущіння. Традиційний підхід до боротьби з бур'янами рослинами на посівах озимих зернових на увазі внесення гербіцидів у весняний період, що призводить до спільної вегетації в 2-3 місяці пшениці і даної групи бур'янів, що в свою чергу може привести до недобору 5-15% врожаю.

Фактори шкодочинності зимуючих та озимих бур'янів Результат
Для озимих культур найбільш шкідливими є зимуючі й озимі сміттєві рослини. При середнього і високого ступеня засмічення цими бур'янами при традиційних способах боротьби (весняне застосування гербіцидів) втрачається від 5 до 15% врожайності культури.
При осінньому засміченні культурні рослини вже на ранніх етапах розвитку недоотримують значну частину поживних речовин і води, що не дозволяє накопичити достатню кількість цукру у вузлі кущіння. Знижується холодостійкість і морозостійкість озимих, це призводить до поганої перезимівлі посівів.
Глобальне потепління клімату сприяє підвищенню шкодочинності окремих груп бур'янів. З 2004 по 2007 рік кількість зимуючих бур'янів у посівах зернових культур збільшилася більш, ніж у 2 рази.

Для вирішення проблеми зимуючих бур'янів єдиним виходом є застосування гербіциду восени.