Unit Agro - продажа гербицидов, фунгицидов, инсектицидов

Вы здесь: Главная
Вторник, 18 Дек 2018

Хлебная жужелица – вредитель посевов озимых

Хлебная жужелица

Хлібна жужелиця в посівах озимих

При пошкодженні жужелицею на посівах озимих культур восени і ранньою весною з'являються великі чорні лисини, що заростають потім бур'янами. Максимальна чисельність шкідника відзначається по краях галявини і в двометрової смузі навколо неї.

Найчастіше личинки хлібної жужелиці знищують всю рослину. Але навіть у тих рідкісних випадках, коли після пошкодження відростають бічні пагони, рослина може дати тільки 1-3 низькорослих стебла з невеликим колосом.

Відкладання яєць починається у 2-3-й декадах серпня і закінчується пізно восени. Харчування личинок зазвичай припиняється при зниженні температури до 0 ° С. При температурі нижче 0 ° С личинки йдуть на глибину 20-30 см, в більш теплі шари грунту. Зимують в основному личинки 2 і 3 вікових груп, але іноді перезимовують і личинки 1 віку і навіть яйця. Розвиток личинки (включаючи зимівлю) триває близько 200 днів. Перехід у верхні шари грунту, і інтенсивне живлення личинок навесні починається при середньодобовій температурі +9 ° С.

На полях з обробкою Круйзер жужелиця харчується тільки падалицею!

6.2

Завдяки тому, що Круйзер, що наноситься на насіння, активно надходить в листя, концентруючись в зростаючих частинах молодих рослин, вони стають токсичними для личинок жужелиці першого і другого покоління, принаймні до тих пір, поки рослина не зміцніє і не виросте до фази початку кущіння. У ряді господарств препарат показав високу ефективність проти шкідників і у весняний період (наприклад, проти личинок жужелиці третього покоління - до 190-210 днів після сівби)!

Контрафактні препарати не ефективні в умовах, коли висіяне насіння довго не проростають через відсутність вологи!

Розвиток і збереження дрібних капілярних корінців прямо пов'язане з активним харчуванням рослини. Численними польовими і лабораторними дослідженнями було доведено, що тіаметоксам, діюча речовина препарату Круйзер істотно збільшує розвиток кореневої системи більшості рослин, у тому числі і зернових культур. Це явище отримало назву «Vigor effect».

6.3

Основна шкода зерновим культурам завдають личинки жужелиці, пошкоджуючи сходи озимих восени і ще не зміцнілі після зимівлі рослини навесні. Личинки 1-2 віків при чисельності близько 60 на 1 м ², за 5 діб просуваються на 0,75 м углиб посіву, знищуючи на своєму шляху всі рослини пшениці у фазі 3-4 листків.

За розрахунками, ЕПШ в 5% пошкоджених рослин знаходиться в межах 2 екз. / М ². При цьому показник в 1 личинку на кв. метр поля знижує середню для регіону врожайність на 35-45 кг на 1 га. У випадках, коли посіви по колосових попередникові займають 40%, і часто фітофаг пошкоджує їх на площі близько 50-150 тис. га в значно більшому ступені - до 15-20%.

Останнім часом з різних причин строки сівби озимих поступово відкладаються на більш пізні, хоча відомо, що запізнення з сівбою від встановлених оптимальних строків - це явне зниження врожайності: кожні 3 дні відстрочки - це в середньому недобір 0,8-2,1 ц / га .

Строками сівби неможливо знизити шкодочинність жужелиці: шкідник пристосовується до фаз розвитку пшениці!

Виключаючи організаційні чинники, коли, наприклад, недолік сівалок не дозволяють провести сівбу в оптимальні терміни, відстрочка сівби часто обумовлена ​​спробою «відходу» від поразки шкідниками, такими як, наприклад, злакові мухи. Прийоми, спрямовані на можливість сівби в оптимальні строки, самі по собі здатні зберегти від 4 до 25 ц / га залежно від рівня врожайності, і тому чимало прикладів у практиці.

Круйзер в нормі витрати від 0,5 л / т дозволяє скорочувати норму висіву насіння на 10 ... 15% від прийнятої в господарстві незалежно від наявності шкідників!

Це відбувається за рахунок ефективної ростостимулюючої дії (підвищення коефіцієнта кущіння), що особливо актуально для насіннєвих посівів.

Круйзер повністю контролює хлібну жужелицю, тому немає ризику пошкодження або випаду рослин з осені. Насіння, оброблені Круйзер, зберігають діюча речовина препарату навіть у сухому ґрунті до 45 днів.

Круйзер - єдиний препарат, повністю захищає від поразки злаковими мухами в нормі витрати 0,8 ... 1,0 л / т. Препарати на основі імідаклоприду та ацетоміпріда в зареєстрованих нормах витрати не можуть надійно захистити від злакових мух.

Чим вище норма витрати протруйника Круйзер, тим довший період захисної дії!

Пошкодження другим поколінням злакових мух навесні найпомітніше, коли центральні листя пошкоджених стебел в масі жовтіють, як би прихоплені морозом (до речі, на півдні це і збігається зазвичай з першими нічними заморозками). Однак через півтори - два тижні симптоми пошкодження стають зовні не відрізнятись від непошкоджених, або приписуються поразці клопом-черепашкою.